Acun Ilıcalı: Kimin gelmek istediğini açıklarsam gurur duyarsınız!

Liam Rosenior ile vedalaşan Hull City’de yeni teknik direktör arayışlarının hız kazandığı dönemde Acun Ilıcalı suskunluğunu bozdu. Teknik direktör arayışlarının devam ettiğini ve hedeflerindeki ismi duyuran Acun Ilıcalı çarpıcı ifadeler kullandı.

Avrupa’nın her yerinde yetenekli antrenörleri takip ettiklerini belirten Acun Ilıcalı, “Bir şeyler denemek zorundayız. Oyuncu alımında olduğu gibi iyi analiz yaparsanız hata oranınız düşer. Çok çalıştık. Avrupa’nın her yerinde, Türkiye’de, İngiltere’de pek çok yetenekli antrenörü takip ediyoruz. Son iki yıldır dikkatimizi çeken antrenörler vardı elbette. Koçumuz varken çok mutluyduk ama konu Liam’dan ayrılmaya gelince 20 aday oldu. İsimlerini söylemek istemiyorum çünkü bu gizli bir konu ama kulübümüze kimin gelmek istediğini açıklarsam gurur duyarsınız. Hepimizi gururlandıran şey, şu anda pek çok iyi teknik adam kulübümüze gelmek istiyor” ifadelerini kullandı.

Hedeflerindeki ismin Tim Walter olduğunu vurgulayan Acun Ilıcalı, “Bir isme karar verdik. Şu anda Tim Walter’ın artık bir numaralı hedefimiz olduğunu söyleyebilirim. Kendisiyle bazı toplantılar yaptık, aynı felsefe ve zihniyeti bir araya getirmeye çalıştık. Walter için Almanya’da uzman 10-12 kişiyle konuştuğumu ve ekibimle yaptığım görüşmelerden çok memnun olduğumu söylemekten mutluluk duyuyorum. İçlerinden birçoğu onun hakkında pek çok olumlu şey söyledi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x