İmamoğlu’ndan çarpıcı Yerlikaya yanıtı: Yazık, ona da üzülüyorum

İstanbul Kağıthane’de Cendere Yaşam Vadisi incelemesinde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın İstanbul’da seçim çalışmasına katılması ile ilgili bir soruya çarpıcı bir yanır verdi.

“NEREDEN NEREYE GELDİK”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden birisi kendi yakın çevresindeki yetenekli insanları bile çürüyor olması” diyen İmamoğlu şunları kaydetti:

Eskiden İçişleri, Adalet ve Ulaştırma Bakanı seçim dönemlerinde bağımsız olunsun diye istifa eder yerine bürokrasiden isimler atanırdı ki hak hukuk çiğnenmesin. Nereden nereye geldik.

“YOKSA KOLTUĞUNDAN OLACAK”

Kasap dükkanı, bilmem ne dükkanı gezerek oy istiyor. Yazık, ona da üzülüyorum. Allah yardımcısı olsun. Talimat gelmiş geziyor. Yoksa koltuğundan olacak, af isteyecek. Ona da üzülüyorum.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden birisi kendi yakın çevresindeki yetenekli insanları bile çürüyor olması.

Onları bile yok etti. Eminim o bakanların kendileri, aileleri çocukları utanıyordur. ‘Bizi bu hale neden düşürdün?’ diye.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x