MSI, Intel Arrow Lake işlemciler için Z890 EDGE ve PRO anakartlarını tanıttı

Yılın en büyük teknoloji fuarlarından Computex 2024 tüm hızıyla devam ediyor ve PC donanımları üreticileri yeni nesil ürünlerini burada sergiliyor. Önde gelen üreticilerden MSI’da bunlardan biri ve firma, yaklaşmakta olan Intel Arrow Lake işlemcilerle uyumlu Intel Z890 yongasetli Z890 EDGE ve PRO anakartlarını tanıttı.

MSI Z890 EDGE ve PRO anakartlar tanıtıldı

MSI, Z890 ürün ailesi altında Intel’in yeni nesil Z890 anakartlarını destekleyecek iki anakart sergiliyor. MSI şimdilik detay anlamına çok fazla bir şey açıklamadı çünkü Intel, Arrow Lake platformunu henüz duyurmuş değil. Dolayısıyla bazı genel bilgiler mevcut.

Bu bağlamda ilerleyecek olursak MSI MPG ailesinde yer alacak olan Z890 EDGE, tasarım noktasında serinin öneki dilini kullanmaya devam ediyor. Anakart, LGA 1851 soketine güç sağlamak için çift 8 pinli konektörle birlikte geliyor. MSI bu konektörleri kartın sağ tarafına konumlandırmış. Bu bağlantılar için daha kolay bir yol sunabilir. Ayrıca bir PCIe 5.0 x16 yuvası ve bir PCIe 4.0 yuvası ile birlikte soğutuculu dört M.2 yuvası bulunuyor. Anakart ayrıca gerektiğinde PCIe hatları için ek bir 8 pinli konektörle birlikte geliyor ve beş USB 3.2 Gen2 (10 Gbps) portu ve çift USB4 Type-C portu gibi bir dizi IO portunu barındırıyor. WIFI 7 desteği de yine kartta bulunuyor.
MSI’ın diğer Intel Z890 anakart ise Z890 PRO. Bu anakart modelinde de firma yine aynı şekilde 8 pinli güç konektörlerini sağ tarafa toplamış. Ayrıca 3 Gen4 ve tek bir Gen5 yuvası olmak üzere dört M.2 yuvası bulunuyor. Anakart ayrıca EZ PCIe Release, Screwless M.2 Shield Frozr, EZ M.2 Clip II ve EX Anten gibi en son QoL iyileştirmeleriyle birlikte geliyor. Önceki PRO serileri gibi bu anakart da Z890 ailesi içinde giriş seviyesinde yer alacak.

Bun arada Intel’in Arrow Lake-S ile birlikte çıkacak LGA 1851 soketini en az iki yıl kullanması bekleniyor. Yeni aile DDR5 uyumluluğuna sahip olacak ve 800 serisi anakartlarla çıkış yapacak. CPU ve PCH yoluyla artırılmış PCIe Gen 5.0 hatları, DDR5-6400’e kadar bellek desteği ve yeni Xe2 iGPU ile gelmesi bekleniyor.

Daha Fazla Video

donanimhabercom Instagram Takip Et

Xiaomi’den fütüristik su tabancası

Exadious 2 ay önce

Efsane Türkiye’ye gelse alırım..

E

E_Y_B_H_P_T 2 ay önce

2

O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz. Aynısını küçükken ışıklı ayakkabımda yaşamıştım oradan biliyorum. Ayakkabıma yan bakmaktan düz yürüyemiyordum. Hava atmaktan ziyade o havayı yaşamayı tercih ederim. 7 de olsam 70 de olsam kararım değişmeyecek.

emrahmt 3 ay önce

Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim]

garez41 4 ay önce

Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.

Rindaman 5 ay önce

Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..

D

DH Misafiri 6 ay önce

hocam 4x daha iyi direk hs attirir

Mstt.2010 7 ay önce

Über

SUPERSONICQ 7 ay önce

Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x’e de çekebilirsin falan 😀

SupremeMasterr 7 ay önce

Muskun alev tabancası vs bu

ccguven 8 ay önce

2

İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.

rszx247 9 ay önce

Yakında su atan F18 falanda yaparlar 🙂

X

xsw 9 ay önce

1

Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu…

alex59 9 ay önce

2

Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.

Rhodope Thrax 9 ay önce

fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.

RaptorFX 9 ay önce

Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x