Okan Buruk Yeni Bir Rekor İçin Sahaya Çıkıyor! Bu Kez Gözünü O Rekora Dikti!

Sarı-kırmızılı takımın başına geçen sezonun başında geçen ve ilk yılında Süper Lig şampiyonluğunu kazanan Okan Buruk, bu süre zarfında bir dizi rekora imza attı.

Deneyimli teknik adam, Süper Lig’de geçen sezon son 3 ve bu sezon da 15 iç saha maçından galibiyetle ayrılarak 18 maçlık bir galibiyet serisi yakaladı. Bu seriyle, iç saha maçlarında üst üste en fazla galibiyet alan Türk teknik adam rekoruna Gündüz Kılıç’la birlikte ortak oldu.

Daha sonra bu rekoru geliştiren Buruk, Mircea Lucescu’nun 18 maçlık iç saha galibiyet rekorunu da egale etti. Lucescu, Galatasaray’ın başında Mayıs 2001 ile Mayıs 2002 arasında 18 maçlık bir galibiyet serisi yakalayarak bu rekora imza atmıştı. Okan Buruk, Hatayspor maçından galibiyetle ayrıldığı takdirde, Lucescu’nun rekorunu geride bırakacak.

50 GALİBİYETE EN HIZLI ULAŞAN TEKNİK DİREKTÖR

Okan Buruk, Süper Lig’de 50 galibiyete en hızlı ulaşan teknik adam oldu.

Buruk, Galatasaray’ın başında geçen sezon 36 müsabakada 28 galibiyet, dörder beraberlik ve yenilgi yaşadı. Tecrübeli teknik adam, bu sezon ise 30. haftası geride kalan ligde 26 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 yenilgi gördü.

Okan Buruk, ligde 50 galibiyete 62 maç sonunda ulaşarak bunu en kısa sürede başaran teknik adam ünvanını da aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x